Září 2007

Dnes se mi zdál sen...

28. září 2007 v 14:55 | Špaky |  Něco málo o mě =)
Jako každý z nás, přemýšlím rád o nesmrtelnosti brouka, prostě o takových věcech, na které je tak nepříjdu, a které bych velice rád rozluštil. Možná vás tímto článkem budu nudit, ale pokud tomu tak bude, tak nevidím důvod, abyste jej četli. Prostě jsem se potřeboval z nečeěho vypsat, ano, vidíte dobře-vypsat a né vyspat.
Dnes jsem měl prapodivný sen, zdál se mi strašně reálný, tak reálný jako ještě nikdy. Prostě bych velmi rád věděl, zdalipak jsou sny založeny na skutečných podnětech z našeho podvědomí nebo spíše nevědomí??? To mi není jisté. Dnešní sen byl tak zvláštní a pro mě tak příjemný, že jsem si přál se z něj nikdy neprobudit. Je to sice pošetilé, ale byl by to tak nádherný pocit. Někteří mě snad pochopíte, ale nechci mluvit moc konkrétně, o kom se mi zdálo a už vůbec né, co přesně se mi zdálo. Takhle bych si jednou prostě představoval svůj život. Nebyl to sice život pod růžovými brýlemi, ale byl to neskutečný zážitek.
Pokud by byly sny jen takové, přál bych si celý život jen a pouze snít, protože probuzení do tvrdé reality bývá většinou pěknou ránou do xichtu, kterou není jen tak lehké rozchodit.
Nebudu popírat, že jsem byl několikrát dost na dně, abych přemýšlel o věcech, které by mě nikdy normálně nenapadly. Ale tyhle chvíle snění a nadějí, i když planých, mi dávají chuť pokračovat ve všem tak, jak bych správně měl nebo spíše jak bych chtěl. Rád se budu bít sám se svým já o šanci být šťastný a o možnost splnit si některý ze svých životních cílů. Lépe řečeno splnit si ten největší..ten jediný, na kterém mi záleží. Možná to beru až přespříliš vážně, ale ono to ani jinak nejde.

Fyzika DÚ

25. září 2007 v 21:21 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Omlouvám se, ale byl jsem dnes zaneprázdněn zajišťováním jistých věcí, takže jsem to nestihl dříve. Zde přikládám vypracování domácí úlohy- nebojte se, je správné-zkontrolované z učebnice. Opravdu se omlouvám,že jsem to stihl jen pro některé noční či ranní ptáky, kteří mi sem sem tam zabrouzdají a kouknou se, zdalipak jsem nepřipsal něco nového. Snad jsem vám trochu pomohl... A Petře, děkuji Ti za zapůjčení učebnice, bez ní by to šlo ztuha.

Bioligie-varování

25. září 2007 v 8:51 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Dnes ráno jsem se dozvěděl, že náš pan profesor chce ve středu již zkoušet, zajímalo by mě z čeho, ale bude. Taxe učte mí milí spolužákové a spolužačky, protože by bylo velmi nemilé, kdyby nás pan profesor nachytal na hruškách. Obzvláště některé studenty, na kterých by si zajisté rád smlsnul, možná víte, o kom že to tady mluvím, ale raději to nebudu upřesňovat. Taxe učte, ať pana profesora mile či nemile přeqapíme.

NJ skupina Va

14. září 2007 v 22:08 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Ve čtvrtek 20.9. ve 14.45 (uč. 31) pořádá vedení školy pracovní schůzku se studenty na téma výuka němčiny - hlavního jazyka ve vašem ročníku. Němčináři se budou snažit s vedením školy domluvit, zda vlastně nějaký problém existuje a jak jej lze řešit. Jste zváni. Nejsou pozváni třídní ani žádní z vyučujících, takže je to na vás.
Nedejte se zbytečně pobízet a běžte tam, protože jak jsem slyšel, tak nejste s tímto levelem vyučování spokojeni. Tak je tady čas pro to něco udělat.

Třídní služby ve 3.A

14. září 2007 v 22:00 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP

Služby 3.A

OldřichBartošDanaLupiňská
TerezaBřežnáTomášNovák
VojtěchKvitaPetrVidlička
TomášHaasPavlaKilnarová
MagdalénaKuběnováSimonaUherková
LenkaHlásenskáLukášJanák
PavelHuvarAdélaBurdová
TomášKolibaEvaKoďousková
JanKubačkaRadkaMücková
MatějHaluskaHanaDvořáková
ErikaLošákováLiborPetr
LucieSvrčinováVeronikaVavrošová
JakubŠpačekMarkétaTobolová
LenkaJalůvkováRadmilaRůžová
Tak doufám, že si nikdo nebude stěžovat na nové, zajisté lepší, rozdělení služeb. A pokud bude, tak panu profesorovi...

Cykloturistický kurz

14. září 2007 v 21:34 | Špaky |  Něco málo o mě =)
Zase se na mém blogu neobjevil delší dobu nový článek,ale to bylo především ze dvou důvodů a těmi byl shon o víkendu a také cykloturistický kurz, který jsem si úplně maximálně sice neužil, ale myslím si, že to bylo v rámci mých možností.
Tento kurz trval 5 dní od 10. do 14. září 2007. Byl to hlavně cykloturistický kurz, ale také jsme měli zajištěny i jiné hry a pohybové aktivity, některé nevyšly, páč nám nepřálo počasí, ale některé vyšly a mohli jsme si je užít, a to nad míru.
Začal bych prvním dnem, nešťastným okamžikem bylo zjištění, že se naše skupina 23 žáků a 3 profesorů roztrhla a jedna část zabloudila, ale ještě horší zjištění bylo, že nám chybělo 5 žáků a nebýt jejich znalostí terénu a výborných orientačních schopností, nevím, kde bychom je hledali. Nicméně cesta byla úžasná, sice místy kapalo, ale terén i tempo bylo vyhovující. Po zbytek dne jsme byli informováni o pravidlech, která nesmíme porušit, a také jsme byli ubytováni v penzionech Monty a Bessy (souhrnný název Přístav) v Soběšovicích u Žermanické přehrady. K pozdnímu odpoledni jsme ještě stihli na kolech navštívit nedaleký ranč a dohodnout se na jeho prohlídce.
Druhý den jsme započali jízdou za každého počasí ke kopci Malá Prašivá. Bohužel nám počasí přálo pouze místy a to se projevilo také na kluznosti vozovky, takže jsem hodil první držku kurzu. Naštěstí to nebylo nic vážného, ale vím, že se mě vždy "štěstí" tohoto typu drží, tak jsem si dával raději po zbytek dne pozor.
Třetího dne se někteří oblíbení jedinci nezůčastnili ze zdravotních důvodů. Ale přecejen na tento den nebyl naplánován cyklovýlet. Ve středu jsme měli podniknout horolezectví, skoky na botech na pružině a kanoistiku, ale qůli počasí jsme museli program omezit na bowling, ping pong a kanoistiku. Při posledním zmiňovaném sportu bych nesměl opomenout jisté "šťastlivce", kteří skončili v Žermanické přehradě. Pouze jedna dvojice tam zapadla dvakrát, a tou byla ta má... Dále byl program vesměs volný.
Den čtvrtý jsme měli trávit na cyklotrasách, jelikož jsme byli podle výkonnosti rozděleni do skupin, tak naše první skupina najela téměř dvakrát delší vzdálenost než skupiny dvě a tři. Také to bylo možná způsobeno zajížďkami v Havířově a směr Karviná. Nakonec jsme se ocitli pouhý 1 km od polských hranic. Na oběd jsme se stavovali v úchvatné restauraci, jež měla podobu dřevěneho zámku. Dále jsme poskakovali na skákacích botách, ale v dalším programu jsem raději nepokoušel štěstěnu a nezkusil si jízdu na koni. Ve večerních hodinách následovala třískotéka, která byla tak unavující, že jsem necelou hodinu po ní šel ulehnout.
Poslední den jsme trávili v sedle kola. Naše skupinka přeqapivě nikde nezabloudila (ani úmyslně) a získala více než půl hodinový náskok před členy dalších skupin. Tento náskok jsme však ztratili necelých 7 km od Příbora, když jsme se stavovali na oběd, který jsem zprvu odmítal, ale po chvíli váhání jsem neodolal. V tento den bylo nejlepší počasí za celý kurz, být takové počasí po celou dobu, zajisté by nám neuteklo horolezectví, ba ani vodní lyžování na Těrlické přehradě.
Celý kurz bych si dovolil hodnoti kladně, protože zde nebylo žádné výrazné porušení školního řádu a taktéž zde panovala po celou dobu relativně veselá nálada. Budu se snažit sehnat a pokud možno co nejdříve zde zveřejnit fotografie, popř. videa.

Automat

6. září 2007 v 18:30 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Některé žáky MGP touto zprávou nejspíše zklamu, ale nemám na výběr jinak než vám oznámit, že nápad na znovuobjevení kdysi zamítnutého automatu na nealko byl opravdu opět zamítnut. a to z těchto důvodů: - obchod vedle pošty je otevřen každý den před vyučováním
- voda v kohoutcích je pitná
- kdo vychází pozdě, může si pití vzít z domu
Ale můj názor zní, že to nebyl vůbec špatný nápad, ba dokonce si myslím, že stojí za hřích. A proto bych se nebál uspořádat petici pro znovuzavedení automatu na nealko z důvodu zákazu odchodu o velké přestávce do vedlejší samoobsluhy. Pokud se mnou souhlasíte, není nic jednoduššího než se ujmout iniciativy a začít s podpisovou akcí. Můj podpis vám s radostí přidám!

Dějepis

6. září 2007 v 18:18 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Jsem velice nadšen z první hodiny dějepisu, protože jsme se ihned navrátili k toku dějin, který jsme probírali právě před prázdninami a bylo vylikou škodou, že byl přerušen. A tou největší škodou bylo, že byl přerušen v tak napínavém boji na čtyřech frontách při první světové válce. Pan profesor velmi akčně navázal, takže jsme si někteří ani nevšimli, že píšeme stejný zápis podruhé, což nebylo ale vůbec na škodu.
Do dějepisu budeme potřebovati pouze učebnice dějepis č. 3 a č. 4. samozřejmě nějaký ten sešit a nesmíme taktéž opomenout Atlas světových dějin, který někteří jedinci vlastní z minulého roku. Zatím žádné jiné informace nemám, po jejich obdržení spatříte další nový článek.

Chemie

6. září 2007 v 18:04 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Do tohoto předmětu jsme nuceni si obstarat 2.díl učebnice Chemie a samozřejmě i sešit,pokud jej ještě nemáme. V letošním školním roce se budeme zabývati zbytkem periodické skupiny, který jsme ve druhém ročníku neprobrali a organickou chemií. Paní profesorka byla velmi vštřícná a říkala nám, že si napíšeme písemnou práci na d-prvky. A také nám bude nejspíše sdělen i termín písemky. Kdybyste věděli něco bližšího nebo něco chtěli vědět, pište do komentářů.

Biologie

6. září 2007 v 17:54 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Zdravím vás, mí milí čtenáři, a také se omlouvám, že jsem zde nepsal žádný článek, ale byl jsem zaneprázdněn. Takže raději bych vám měl oznámit, že již na zítra máme míti zpracované téma o vzniku naší sluneční soustavy, které najdete na stránkách pana profesora.
Ale měl bych začít jako u všech předmětů představením témat, která budeme v tomto předmětu probírat. Těmi jsou vznik SS(sluneční soustavy), vznik života na Zemi a samozřejmě člověk. Ve cvičeních z biologie budeme probírat ptáky a savce, které jsme nestihli probrat v minulém ročníku. ve svých sešitech i učebnicích smíme pokračovat, pokud však chceme nové, nikdo nám v tom nebrání =P Pan profesor se rozhodl změnit stávající systém klasifikace tím, že zamezil ve vyšším počtu aktivit než jedné za jednu hodinu.

Web pana profesora třídního

4. září 2007 v 21:23 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Velice rád bych zde také uveřejnil odkaz na stránky našeho pana profesora, ale nemohu, protože nemám jeho souhlas a také se mě dost lidí tázalo na heslo, ano, znám ho, ale nemohu ho zde uveřejnit z jistých důvodů...prostě tyto stránky jsou přístupné všem a náš pan třídní by nerad, kdyby jeho zamklou část webu navštěvoval kdokoli jiný než my. Z tohoto důvodu se vám omlouvám, ale nemohu zde zveřejnit ani čárku bez souhlasu, ale kdo mě znáte, tak víte, že jsem pořád na icq, taxe mi ozvěte a já velice ochotně napíši.

Základy Společenských Věd

4. září 2007 v 15:52 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Pro tento předmět by nám měla vystačit kniha z prvního ročníku, ve které také nalezneme ekonomiku, ekonomii, i neformální logiku. Nebo si vystačíte s učebnicí Odmaturuj ze ZSV. Dále nám paní profesorka doporučila tuto webovou stránku.V tomto předmětu bychom letos měli probírat základy ekonomie, mezinárodní vztahy, sociální problémy, základy etiky, základy neformální logiky, ale také budeme prý mít dvě volné hodiny... v Bonveru a Neptunu to prý nepůjde, tak bych raději do Letky, ale to paní profesorka nejspíše zavrhne...

Český Jazyk

4. září 2007 v 15:41 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Takže v letošním školním roce nás paní profesorka Hrubá uvítala velice mile. Až někteří žáci povyskočili radostí, no ale zpět k našim potřebám. Mezi ty bude patřit chytře vymyšlená učebnice na 4 roky (ve třetím ročníku celkem užitečná), Český Jazyk pro střední školy I.-IV. ročník. Další knihou je Čítánka III. pro střední školy k literatuře od Marie Sochrové.
Pro povinnou četbu si dovolím vyhradit celou rubriku a budu ji postupně aktualizovat o obsahy určitých děl. Rozdělení hodin jsem bohužel nepostřehl, pouze vím, že v úterý máme mluvnici. Jinak mi to důležité bohužel uteklo.

Matematika-úvod

4. září 2007 v 15:25 | Špaky s významnou pomocí Leničky =) |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Začátek námi velice oblíbeného předmětu byl tento rok neopakovatelně rychlý, poněvadž jsme měl v jeden den hned dvě vyučovací hodiny. Pro některé byl tento den návratem do starých kolejí, ať již rychlejší či pomalejší. Někteří zaznamenali významnou aktivitu, ale oproti tomu jiní nedávali nějak extra veliký pozor, ačkoliv byli zkoušeni.
Pro tento předmět nám bude za potřebí donést paní profesorce seši 420 a dále smíme pokračovat ve svých starých sešitech,či si snad pořídit nové.Dále budeme potřebovat krychličku 4x4cm.
Letošní školní rok budeme probírat objemy a obsahy těles, komplexní čísla, imaginární čísla, binární rovnice, analytickou geometrii, pravděpodobnosti, kombinatiku a posloupnosti.
Tak to by bylo k matematice prozatím vše, pokud byste něco postrádali, pište komentáře.

Magnetické Karty

3. září 2007 v 12:45 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Tak k tématu magnetických karet. Tento problém bychom mohli rozebírat dlouhé hodiny a hodiny a také bychom mohli dokázat, že je nám velmi nepříjemné naše neustálé monitorování ve formě těchto karet a registrace u vchodu a východu. Je všem zřejmé, že tento prográm má jisté mezery, které nás, běžné studenty, bude zdržovat od rychlého nastoupení na bus či snad náběhu do jídelny. Prostě se mi tento systém moc nezamlouvá, je fakt, že se uchrání od zbytečného zmatkování při kontrole absence,ale také mi vadí registrace při odchodu ze školy...vyjádřete se zde, pokud máte námitky vůči tomuto systému.

Rozvrh pro 3.A

2. září 2007 v 10:37 | Špaky |  Zápisy pro nesvědomité žáky MGP
Tak lidi, už jsme velcí kluci a holky, opravdu bych vás rád uvítal do předposledního ročníku, který strávíme v našem ústavu. A na úvod tohoto roku bych rád poskytl rozvrh hodin, který se nalézal na webových stránkách pana profesora. Užijte ho ve zdraví a hlavně qůli toho nepáchejte sebevraždy či něco jiného na podobný styl.
Tak a už tu máme první změny v rozvrhu...chemie ve čtvrtek je na učebně č. 17 a francouzština se nachází na učebnách Po-11, Čt-9, Pá-6.zatím vše

110. výročí TATRA Kopřivnice - hodnocení

2. září 2007 v 10:32 | Špaky |  Novinky
Rád bych vám poděkoval za vaše návštěvy a také za komentáře. Ale teď k tématu...
Na této akci výročí TATRY bylo vše ok. Prostě to nemělo chybu a to můžu prohlásit,i když jsem pouze pomáhal parkovat auta. Této akci bych mohl vytknout pouze dvě věci...Bylo tam strašně moc lidí, a nejvíc až navečer a ta druhá je počasí. Teda hlavně ráno bylo opravdu příšerné počasí. A věřte mi, že jsem to pocítil na vlastní kůži, obzvláště těch pár lijáků,co nás postihlo.
Ale myslím si, že koncert Kabátů i následný ohňostroj, které jsem viděl na vlastní bulvy, opravdu neměly chybu...
Těším se na další podobné akce