Cykloturistický kurz

14. září 2007 v 21:34 | Špaky |  Něco málo o mě =)
Zase se na mém blogu neobjevil delší dobu nový článek,ale to bylo především ze dvou důvodů a těmi byl shon o víkendu a také cykloturistický kurz, který jsem si úplně maximálně sice neužil, ale myslím si, že to bylo v rámci mých možností.
Tento kurz trval 5 dní od 10. do 14. září 2007. Byl to hlavně cykloturistický kurz, ale také jsme měli zajištěny i jiné hry a pohybové aktivity, některé nevyšly, páč nám nepřálo počasí, ale některé vyšly a mohli jsme si je užít, a to nad míru.
Začal bych prvním dnem, nešťastným okamžikem bylo zjištění, že se naše skupina 23 žáků a 3 profesorů roztrhla a jedna část zabloudila, ale ještě horší zjištění bylo, že nám chybělo 5 žáků a nebýt jejich znalostí terénu a výborných orientačních schopností, nevím, kde bychom je hledali. Nicméně cesta byla úžasná, sice místy kapalo, ale terén i tempo bylo vyhovující. Po zbytek dne jsme byli informováni o pravidlech, která nesmíme porušit, a také jsme byli ubytováni v penzionech Monty a Bessy (souhrnný název Přístav) v Soběšovicích u Žermanické přehrady. K pozdnímu odpoledni jsme ještě stihli na kolech navštívit nedaleký ranč a dohodnout se na jeho prohlídce.
Druhý den jsme započali jízdou za každého počasí ke kopci Malá Prašivá. Bohužel nám počasí přálo pouze místy a to se projevilo také na kluznosti vozovky, takže jsem hodil první držku kurzu. Naštěstí to nebylo nic vážného, ale vím, že se mě vždy "štěstí" tohoto typu drží, tak jsem si dával raději po zbytek dne pozor.
Třetího dne se někteří oblíbení jedinci nezůčastnili ze zdravotních důvodů. Ale přecejen na tento den nebyl naplánován cyklovýlet. Ve středu jsme měli podniknout horolezectví, skoky na botech na pružině a kanoistiku, ale qůli počasí jsme museli program omezit na bowling, ping pong a kanoistiku. Při posledním zmiňovaném sportu bych nesměl opomenout jisté "šťastlivce", kteří skončili v Žermanické přehradě. Pouze jedna dvojice tam zapadla dvakrát, a tou byla ta má... Dále byl program vesměs volný.
Den čtvrtý jsme měli trávit na cyklotrasách, jelikož jsme byli podle výkonnosti rozděleni do skupin, tak naše první skupina najela téměř dvakrát delší vzdálenost než skupiny dvě a tři. Také to bylo možná způsobeno zajížďkami v Havířově a směr Karviná. Nakonec jsme se ocitli pouhý 1 km od polských hranic. Na oběd jsme se stavovali v úchvatné restauraci, jež měla podobu dřevěneho zámku. Dále jsme poskakovali na skákacích botách, ale v dalším programu jsem raději nepokoušel štěstěnu a nezkusil si jízdu na koni. Ve večerních hodinách následovala třískotéka, která byla tak unavující, že jsem necelou hodinu po ní šel ulehnout.
Poslední den jsme trávili v sedle kola. Naše skupinka přeqapivě nikde nezabloudila (ani úmyslně) a získala více než půl hodinový náskok před členy dalších skupin. Tento náskok jsme však ztratili necelých 7 km od Příbora, když jsme se stavovali na oběd, který jsem zprvu odmítal, ale po chvíli váhání jsem neodolal. V tento den bylo nejlepší počasí za celý kurz, být takové počasí po celou dobu, zajisté by nám neuteklo horolezectví, ba ani vodní lyžování na Těrlické přehradě.
Celý kurz bych si dovolil hodnoti kladně, protože zde nebylo žádné výrazné porušení školního řádu a taktéž zde panovala po celou dobu relativně veselá nálada. Budu se snažit sehnat a pokud možno co nejdříve zde zveřejnit fotografie, popř. videa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomx Tomx | 15. září 2007 v 17:45 | Reagovat

to o tom žádném výrazném porušování školního řádu to byl vtip že? :))

2 Špaky Špaky | 17. září 2007 v 12:35 | Reagovat

a víš, že ne??? nemůžu přece na veřejných webových stránkách uveřejnit něčí prohřešek. To by teda nešlo...

3 Tomx Tomx | 17. září 2007 v 18:42 | Reagovat

a víš, že sem to nikdy nějak neřešil? :) jedině kdyby ti to tu někdo furt monitoroval :)) a myslím, že bych se moc nedivil, kdyby to tu bylo monitorováno, po tom cos to vypustil na spolužáky vaše. určitě víš o kom je řeč;) ale pokud ne, napiš na icq, rád ti to objasním :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama