Sny

3. listopadu 2007 v 21:54 | Špaky |  Něco málo o mě =)
Sny by se daly charakterizovat z mnoha a mnoha hledisek, ale já je tu nehodlám popisovat z žádného vědeckého pohledu, protože k tomu nejsem dostatečně vzdělaný a dostatečně se o danou termonilogii nezajímám. Chtěl bych se jenom vyjádřit k tomu, co sny mohou pro lidi znamenat, resp. co znamenají pro mě.
Takže na začátek by se dalo poznamenat, že nejsou sny jako sny. Těmito sny lze chápat jak už jisté životní cíle, tak ale také sny jako takové, které po nocích prožíváme a chvílemi je považujeme za skutečné. Taktéž v nich pociťujeme různé pocity, ať už jimi jsou láska, strach, hněv, či něha...
Sny týkající se životních cílů jsou pro mnoha z nás otázkou života a smrti, chceme jich dosáhnout za každou nebo téměř za každou cenu. Prostě jsou pro nás maximálně důležité. Kdežto noční sny jsou pro drtivou většinu jen pouhým zážitkem, který se nikdy nepokusí zrealizovat. V některých případech se není čemu divit, ale v některých by se dalo přemýšlet nad jistou realizací... Přesto se najde jen pár jedinců, kteří by se o to byli ochotni pokusit.
Sny, ať už takové či onaké, si vlastně určujeme my sami. Někdo by mohl namítnout, že s životními cíli je to přece jasné a co sny, které se nám zdají po nocích, vždyť ony jsou zdánlivě nelogické a nedávají souvislost. Ale opak může být pravdou. Naše životní cíle si můžeme určit sami, ale mohou nás k tomu vysloveně dovést rodiče nebo vliv společnosti a našeho prostředí, ať už je to rodina nebo jenom okolí. A naše sny si doopravdy vytváříme sami, resp. je vytváří naše podvědomí, pokud se nám zdá o nějakém hororu, co byl večer v televizi, tak to je poslední informace, kterou náš mozek přijal a dalo by se to vyložit tak, že nám ji v podstatě jen a pouze opakuje. Pokud se nám zdá o nějakém děvčeti, tak je to taktéž poslední onformace, kterou náš mozek přijal. To je také důvod, proč se někteří studenti učí zpravidla před spaním. Není to jen tím, že dřív nemají čas, ale také tím,že spánkem se jim informace lépe uchovají v paměti.
Já bych se zařadil do skupiny snílků, kteří jen a pouze sní o lepším životě, ale moc pro to nedělají. Prostě o některých věcech můžu tak maximálně snít, protože vím, že se mi nikdy nesplní. :( I když bych byl rád přesvědčen o opaku. Proto jsem také zastáncem toho názoru, že spánek je snad jediná věc, kterou bych upřednostnil téměř před vším. Je vám však jasné, že uskotečnit sen v realitě by bylo přecijen zajímavější, ať už je to padání odkudkoli, spatření jakékoli krajiny či cokoli dalšího..
Tohle je velice rozsáhlé téma a jestli vás aspoň trošku zaujalo, tak pište do komentářů a já se vám budu snažit popravdě odpovědět. Samozřejmě, pokud budu vědět odpověď na vaše dotazy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 johny johny | 5. listopadu 2007 v 16:56 | Reagovat

kdybys mi tady radši vysvětlil matiku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama